top of page
Crossroads vyber 1-4.jpg

DELEGÁTI

Czech Music Crossroads se jako každý rok zúčastní více než 3 desítky odborníků z hudebního businessu z celého světa. Vystupující hudebníci tak budou mít možnost oslovit zkušené manažery, bookery, organizátory festivalů a publicisty. Někteří z nich také vystoupí v rámci konferenčního programu.

Eszter Barna.jpg

Eszter
BARNA

MAĎARSKO | Manažerka mezinárodních projektů V Hangvető

Eszter vystudovala sociologii se zaměřením na urbanismus, subkultury a sociální psychologii. Zároveň ji v životě vždy provázela hudba; v podobě filmu Woodstock k narozeninám, koncertu Nicka Cavea, když jí bylo 13 let nebo kazet Davida Bowieho a Morcheeby během rodinných výletů. Není tedy divu, že po univerzitě studovala hudební management.

Po několika projektech v rámci programu Erasmus v neziskové sféře nastoupila do týmu Hangvető jako mezinárodní projektová manažerka a zapojila se do velkých projektů, jako je MOST — Most pro balkánskou hudbu a UPBEAT — Evropská showcase platforma pro world music. Je také součástí týmu showcase festivalu a konference BALKAN:MOST, kterým projekt MOST vrcholí a oslavuje rozmanitou kulturu balkánského regionu.

Matthew Bartlett.png

Matthew
BARTLETT

VELKÁ BRITÁNIE | Ředitel bookingové agentury Midnight Mango

Matt má za sebou barvitou kariéru v hudebním průmyslu. V devadesátých letech působil jako promotér, načež ho někteří umělci, které pravidelně propagoval, oslovili, aby se stal jejich agentem. Matt tuto výzvu přijal a přeměnil svou společnost na bookingovou agenturu.

Během následujících devíti let se Midnight Mango jako bookingová agentura neustále rozrůstala. V roce 2019 byl její úspěch oceněn titulem Live Agency of the Year v rámci UK Festival Awards, a po pandemii v roce 2023 ji získali znovu. Matt k tomu říká: „V dnešní době jsou naši agenti našimi novými rockovými hvězdami. Mohou pracovat odkudkoli a bookovat kamkoli. Naším úkolem je zajistit, aby měli vše, co potřebují, a mohli tak trávit více času tím, co jim jde nejlépe — domlouváním koncertů. Máme velkou radost, že se můžeme účastnit Czech Music Crossroads, a těšíme se, že v červnu v Ostravě potkáme nové umělce a agenty jako potenciální partnery.“

 

V současné době sdružuje Midnight Mango 21 agentů a tým pěti administrativních pracovníků. Společnost zastupuje téměř 250 umělců. V posledním finančním roce 2023/24 vyneslo jejich úsilí honoráře umělců přesahující 4 miliony liber, které byly vygenerovány z pozoruhodných 2 782 vystoupení.

Brahim El Mazned 2.jpg

Brahim 
EL MAZNED

MAROKO | Umělecký ředitel festivalu TimitaR

Brahim je od roku 2004 uměleckým ředitelem world music festivalu Timitar. Festival je věnován především amazonské kultuře a stal se významnou událostí v oblasti world music, která každoročně přiláká kolem půl milionu diváků.

 

V roce 2014 založil Visa For Music (VFM) - první festival a profesionální trh věnovaný africké a blízkovýchodní hudbě, který se koná vždy v listopadu v marockém Rabatu.

V letech 2019—2022 byl Brahim členem expertní rady EU/UNESCO. Je odborníkem UNESCO na kulturní politiku a kreativní odvětví, působí jako člen poroty a umělecký poradce na různých kulturních akcích v Maroku i v dalších zemích světa.

Patryk-Galuszka.JPG

Patryk
GALUSZKA

Dr. Patryk Galuszka působí na Fakultě ekonomie a sociologie na Univerzitě v Lodži v Polsku. Zabývá se výzkumem showcase festivalů a plánuje o nich v roce 2025 vydat vědeckou publikaci.

Zatím je editorem/spoluautorem tří knih: Made in Poland: Studies in Popular Music (Routledge, 2020), Eastern European Music Industries and Policies after the Fall of Communism (Routledge, 2021) a Crowdfunding and Independence in Film and Music (Routledge, 2021). Jeho články byly publikovány v časopisech jako International Journal of Communication, International Journal of Cultural Studies, Popular Music, Popular Music & Society, Media, Culture & Society a Poetics.

POLSKO | Profesor společenských věd

Annamaria-Bohuniczky.jpg

Annamaría
BOHUNICZKY

MAĎARSKO | Architektka a projektová manažerka Hangvető

Annamária se narodila v Bratislavě a je architektka a urbanistka. Vystudovala ČVUT v Praze a většinu své profesní dráhy věnovala práci na pražském územním plánu a vedení územně analytického týmu.

Mimo kariéru je její celoživotní vášní hudba. Od dětství hrála na klavír a později se během pobytu v Praze zapojila do organizování kulturních akcí pro maďarskou menšinu. Byla také členkou maďarské folklorní taneční skupiny v Praze, kterou vedla téměř deset let.

 

Po přestěhování do Maďarska se Annamária v roce 2022 připojila k týmu Hangvető jako projektová manažerka. V současnosti má na starosti program konferencí a delegátů budapešťského Ritma a podílí se na různých dalších projektech, včetně UPBEAT — Evropské showcase platformy pro world music — nebo rozvoje Lajtha House.

Sam Bryant.png

Sam
BRYANT

VELKÁ BRITÁNIE | Booking agent v Midnight Mango

Sam je booking agent s více než desetiletou praxí. S umělci, které zastupuje, úzce spolupracuje na rozvoji jejich koncertní kariéry.

Poté, co pracoval na několika pozicích na festivalech a v klubech, kde pořádal a organizoval koncerty a různé akce, začal tíhnout k umělecké straně mince a od té doby se zaměřuje na booking koncertů především pro světové kapely ve Velké Británii a Evropě. Ačkoli nepracuje výhradně s world music, většina interpretů v Samově portfoliu by se tam dala zařadit, a proto i většina promotérů, se kterými pravidelně spolupracuje, má zájem o žánr world music.

Do Midnight Mango nastoupil před více než dvěma lety a od té doby ho těší být členem tohoto veselého a podporujícího týmu.

Mathieu Gervais_photo.jpeg

Mathieu
GERVAIS

FRANCIE | Hudební dramaturg a manažer

Mathieu pracuje už 12 let pro festival Trans Musicales a klub Ubu v Rennes jako hudební dramaturg. Věnoval se také rozvíjení mezinárodních vztahů prostřednictvím uměleckých výměn. S festivalem přestal spolupracovat v prosinci, ale stále připravuje nové akce, založené na prolínání stylů a novinkách na hudební scéně. Jeho dovednosti a vášeň spočívají v bookingu nových druhů kapel všech hudebních stylů, nejlépe nových, hybridních stylů.

Celkem se Mathieu pohybuje v hudebním průmyslu už 18 let. Před Trans Musicales byl manažerem několika francouzských kapel, organizoval řadu elektronických akcí a pracoval na rozvoji umělců. Jako manažer produkce měl na starost mnoho francouzských kapel.

Gianluca Giusti.jpg

Gianluca
GIUSTI

ITÁLIE | Manažer hudebního exportu v Ater Foundation - Emilia-Romagna Music Commission

Zabývá se hudbou z různých úhlů pohledu - jako hudebník, producent a agent. 

 

Snaží se aplikovat humanistický přístup. Hodnoty sdílení, kultury a pokroku vnímá jako středobod své práce v hudebním průmyslu.

Peiti Huang (1).jpg

Peiti 
HUANG

TAIWAN  | Programová ředitelka World Music Festivalu 2024 na Taiwanu, vedoucí mezinárodní inovační skupiny labelu Wind Music

Peiti se více než 20 let profesionálně věnuje hudbě. Vystudovala hudební vědu na National Taipei Art University na Taiwanu, působí jako koordinátorka hudebních projektů a realizátorka akcí vydavatelství Wind Music. Má zkušenosti s produkcí více než 100 alb a kulturních akcí, mimo jiné Experiencing Traditional Music in Taiwan 2012, Hearing Taiwan cultural 2014, kreativního projektu Legend of Passage 2015 a World Music Festival @ Taiwan v letech 2016—2024.

Peiti se aktivně zasazuje o propagaci tchajwanských kapel na mezinárodní scéně, například na Rainforest World Music Festival či WOMADelaide. Hudební kurátoři v ní vidí představitelku výjimečné nové generace mezinárodních promotérů.

V posledních letech bývá Peiti často zvána na univerzity jako mentorka, přednáší také na mezinárodních fórech a festivalech v mnoha zemích, včetně Seoul Music Week v Jižní Koreji, ACC World Music Festival, Ulsan Jazz Festival, Music Lane Festival Okinawa v Japonsku, Asia Music Summit nebo Global Toronto. V roce 2023 měla tu čest vystoupit jako vůbec první tchajwanský speaker na hudebním veletrhu WOMEX.

Tai office.png
Tai_min1.png
Nora Kiil.jpg

Nora
KIIL

NORSKO | Předsedkyně představenstva, Tromsø World Festival

Nora působí v oblasti umění a kultury už desítky let, původně jako učitelka umění. Kromě výuky několik let pořádala koncerty, výstavy a festivaly, až se to, co bylo jejím koníčkem, stalo její profesí.

 

Deset let měla jako výkonná ředitelka Centra scénického umění v Tromsø (KulturHuset I Tromsø) na starosti více než 400 akcí ročně.

V roce 2011 obnovila činnost vlastní společnosti KIIL Arts Facilitator jako manažerka umělců v oblasti hudby a výtvarného umění, producentka, ředitelka festivalů, kurátorka, mentorka a projektová manažerka — vždy s multikulturním a nadnárodním zaměřením. 

 

Po více než 40 letech dobré propagace a organizace odešla Nora do důchodu. Ale ne úplně. Nemohla si nechat ujít příležitost spolupracovat s Vasilem Gjuroskim a podpořit ho při založení a propagaci Tromsø World Festivalu.

Michal Hajduk 1.jpg

Michał
HAJDUK

POLSKO | Hudební kurátor, NOSPR jazz programmer

Michał působí v hudebním průmyslu od roku 2001. Začínal jako nezávislý booker/promotér koncertů. Díky tomu získal zkušenosti také jako hudební kurátor v Centru současného umění ve Varšavě, nezávislý manažer hudebních sálů, manažer turné a manažer kapel, hudební dramaturg pro festivaly a přispěvatel do nezávislých nahrávacích společností.

 

Od roku 2008 pracoval v Institutu Adama Mickiewicze, státní kulturní instituci propagující polskou kulturu po celém světě. Jako kurátor alternativní a jazzové hudby vytvořil a vyvinul strategii pro alternativní hudební sektor a spoluorganizoval řadu akcí a konferencí v Polsku a po celém světě pod značkou „Don’t Panic! Jsme z Polska“.

Lama Hazboun photo 2023.jpeg

Lama
HAZBOUN

JORDÁNSKO | Producentka, ředitelka festivalu

Lama je producentkou kulturních akcí, ředitelkou festivalů a hudební manažerkou. V oblasti kultury v Jordánsku a na Blízkém východě působí už dvě dekády.

V roce 2004 založila v Ammánu první nezávislou společnost OrangeRed, která se zabývá managementem hudebních a kulturních akcí a snaží se obohatit tamní kulturní scénu, propagovat současnou hudbu ve všech jejích podobách a šířit povědomí o potřebě zpřístupnit kvalitní rozmanitou hudbu a festivaly místnímu publiku. Zároveň tvoří platformu pro zastupování, propagaci a podporu jordánských umělců na regionální i mezinárodní úrovni, a to prostřednictvím kulturních výměn a navazováním nových kontaktů v rámci arabského světa. To vše ve spolupráci s klíčovými kulturními institucemi, promotéry a sponzory ze soukromého i veřejného sektoru.

V roce 2012 Lama založila Amman Jazz Festival, který každoročně oslavuje rozmanitost a kulturní fúzi a prezentuje širokou škálu nových, svěžích jazzových projevů. V letech 2022 a 2023 vedla projekt v rámci smlouvy EU o kulturních akcích v Jordánsku.

V současné době je místopředsedkyní mezinárodní hudební sítě MusiConnect Asia, která každoročně pořádá Asia Music Summit, a nedávno byla jmenována místopředsedkyní MedeArts, asociace City of Artists Network v Jordánsku.

Sara Kordek.JPG

Sara 
KORDEK

POLSKO | Kreativní ředitelka Good Taste Production

Sara je kreativní ředitelkou agentury Good Taste Production, která se specializuje na komplexní organizaci koncertních turné. V průběhu let měla na starost booking umělců a hudební dramaturgii Salt Wave Festivalu, Summer Sounds a Edison Festivalu. Dnes je zodpovědná za vytváření kreativních konceptů a speciálních projektů a dohled nad jejich realizací.

Svou kariéru v hudebním průmyslu zahájila jako producentka koncertních turné. Účastnila se diskusí na mnoha mezinárodních konferencích, jako jsou ILMC, ESNS, Glaz Music France, Sharpe Festival a International Music Showcase Festival v Izraeli.

Nicolas Kuitca.jpg

Nicolas 
KUITCA

ŠPANĚLSKO | Generální ředitel hudebního bienále v Córdobě

Už deset let se Nicolas věnuje řízení různých hudebních projektů jako je exportní skupina Córdoba Música nebo Córdoba Music Biennial. Je také členem Unie hudebníků.

Narodil se v roce 1984 v provincii Córdoba, vystudoval hudbu a psychologii a už v raném věku začal s různými hudebními projekty. Založil mimo jiné občanské sdružení nezávislých hudebníků Sonar.

Sungchun LEE 2.png

Sungchun 
LEE

JIŽNÍ KOREA | Hlavní producent Soundpuzzle, výkonný ředitel a generální tajemník Seoul Music Week, umělecký ředitel Seoul Gugak Week, správní ředitel GloMMnet

Sungchun Lee žije v korejském Soulu a působí jako hlavní producent mezinárodní agentury a nahrávací společnosti SoundPuzzle. Kromě toho zastává funkci výkonného ředitele mezinárodního showcase festivalu Seoul Music Week a je uměleckým ředitelem tradičního hudebního festivalu Seoul Gugak Week. Dohlíží na produkci mnoha festivalů a hudebních akcí po celé Koreji a zároveň aktivně rozšiřuje svou profesní síť prostřednictvím účasti na mezinárodních hudebních konferencích.

Lee má více než dvacet let zkušeností s produkcí a významně se podílí na propagaci korejské kultury a také organizaci turné mezinárodních uměleckých souborů. Podařilo se mu objevit a představit interprety, kteří získaly uznání na různých mezinárodních hudebních veletrzích, jako jsou World Music Expo, Visa for Music, Circulrt, English Folk Expo a Mundial Montréal.

Jeho odborné znalosti vycházejí z období, kdy působil jako skladatel a zvukový inženýr. V posledních deseti letech se intenzivně věnuje festivalům a mezinárodním výměnám. Také jeho současná práce v oblasti impresivní zvukové produkce a virtuálně rozšířené performance získala pozitivní ohlasy.

Kobe Leestmans.jpg

Kobe 
LEESTMANS

BELGIE | Projektový manažer FWMF

Kobe je projektovým manažerem celosvětové sítě hudebních festivalů Forum of Worldwide Music Festivals (FWMF), která se zaměřuje na spolupráci, inspiraci a výměnu inovativních nápadů v hudebním průmyslu.

Zároveň působí jako manažer komunikace a spoludramaturg multižánrovného čtyřdenního hudebního festivalu Sfinks Mixed, který se koná každý červenec v belgickém Boechoutu a je pro návštěvníky zdarma.

Svetlana MA JIA-YING.jpg

Svetlana 
MA

TAIWAN | Kulturní referentka

Jia-Ying Ma je v současné době z pověření Ministerstva kultury Taiwanu vedoucí kulturního oddělení Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v Praze (Taipei Economic and Cultural Office, TECO). Divize funguje od roku 2023 a jejím cílem je podporovat výměnu a spolupráci v různých kulturních oblastech mezi Taiwanem a Českou republikou. Zároveň považuje Českou republiku za důležité centrum střední Evropy a posiluje spojení a partnerství s Taiwanem prostřednictvím kulturních akcí a networkingu v této oblasti.

 

Jia-Ying usiluje o prohloubení vzájemného porozumění mezi Taiwanem a Českou republikou díky kulturní spolupráci.

David Maier.jpeg

David
MAIER

NĚMECKO | Kulturní manažer a hudebník

Jako hudebník, textař a manažer zná David Maier obojí - práci pro hudebníky a s hudebníky, a také různé kulturní společnosti v oblasti rocku, popu, jazzu, world music a dalších žánrů.

Od roku 2012 je uměleckým ředitelem několika festivalů, například Worms: Jazz and Joy, pořadatelem a kurátorem řady uměleckých projektů, akcí a klubů v jihozápadním Německu.

Od roku 2018 je kulturním komisařem svého rodného města Worms, kde působí jako odborník na městské kulturní plánování a udržitelnost v kultuře.

Anna Masatova foto Tomáš Moudrý.jpg

Anna 
MAŠÁTOVÁ

ČESKO | Hudební publicistka a manažerka 

Anna je hudební publicistka, umělecká manažerka a historička umění. Je zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články naleznete také v Harmonii, Full MoonMagazinu, MF Dnes, Lidových novinách, Sparku, na Frontman.cz aj.

Působila na pozici Head of communications festivalu Rock for People, byla ředitelkou hudební konference a showcase festivalu Nouvelle Prague. Vytvořila Jazz Guide Czech Republic a World Music Guide Czech Republic. Vedla workshopy, mentoring či zasedala v diskuzních panelech na WOMEX, Ment Ljubljana, Nouvelle Prague, Czech Music Crossroads,M usicMatch, World Music Festival Bratislava, Meltingpot forum, Kytary.cz, Svaz autorů a interpretů a dalších akcích.

Zasedala v grantové komisi Ministerstva kultury pro Alternativní hudbu i v dramaturgické radě české hudební exportní kanceláře SoundCzech. Spolupracuje s NYU Prague. Od roku 2022 působí jako odborná asistentka na katedře hudební produkce JAMU. Od roku 2023 působí jako editorka pořadu ArtCafé Českého rozhlasu Vltava.

Matar Niang.jpg

Matar 
NIANG

SENEGAL | Hudební manažer

Matar Niang je manažerem africké legendy Cheikh Lô. V hudebním průmyslu se pohybuje více než 20 let a své zkušenosti věnuje pomoci a rozvoji afrických hudebníků.

Ryuji Noda_foto.jpg

JAPONSKO | Ředitel a producent divadla Sakurazaka, festivalu Music Lane Okinawa, Music-town Otoichiba a dalších akcí

Ryuji je ředitelem divadla Sakurazaka ve městě Naha na Okinawě. Každoročně se tam koná přibližně 50 živých koncertů kapel všech druhů a žánrů. Pravidelně tam také vystupují zahraniční umělci.

V současné době se Ryuji věnuje propagaci hudby z Okinawy v zámoří a budování hudební sítě s dalšími asijskými zeměmi. Organizuje hudební konferenci a showcase festival Music Lane Festival Okinawa / Trans Asia Music Meeting, který je zaměřen na asijskou nezávislou hudbu. Příští ročník se bude konat v únoru 2025, přihlášky se otevírají na začátku léta 2024.

Ryuji
NODA

Foto_Saška.jpg

Alexandra 
PASTORKOVÁ

SLOVENSKO | Zakladatelka Spectaculum production

Alexandra Pastorková pochází z Banské Štiavnice. Je zakladatelkou nezávislé hudební organizace Spectaculum production, prostřednictvím které realizuje většinu svých kulturních aktivit. Spectaculum production organizuje mezinárodní hudební festivaly (Zvuk for Štiavnica, Zvuk for Modra) a ona je jejich zakladatelkou a kreativní ředitelkou.

 

Ve volnélm čase se věnuje hudební publicistice. Spolupracuje s etablovanými slovenskými médii jako hudba.sk a jazz.sk. Věnuje sa také hudebíj dramaturgii a produkci Klubu Bombura v Brezne a Art Café v Banské Štiavnici. Jako hudební manažer Saša spolupracuje i se slovenskými a zahraničními hudebníky - převážně z jazzové, world music a klasické scény.

 

V roce 2019 odstartovala svůj pilotní projekt hudební výchovy pro děti. Projekt je sérií hudebních workshopů „Hudba robí človeka“, na kterých se podílí renomovaní hudebníci a umělci pohybující se na rozhraní vícero hudebních žánrů a působící ve všech oblastech souvisejících s hudbou na Slovensku.

HankaPodhorska.jpg

Hanka 
PODHORSKÁ

ČESKO | Manažerka, booking agentka

Hudební manažerka a booking agentka v agentuře Indies Production, která je součástí vydavatelství Indies Scope, členka dramaturgické rady SoundCzech a místropředsedkyně Music Managers Forum Czech Republic.

 

Kromě koncertů na domácí půdě vyváží svoje kapely do blízkého i dalekého zahraničí (Mexiko, Indie, Pakistán, Borneo, ostrov Réunion, Egypt) a pravidelně se účastní zahraničních showcase festivalů a konferencí. Aktuálně zastupuje mimo jiné kapely Hrubá Hudba, BraAgas, Kafka Band, Lesní zvěř a Zimnice.

GP (c) Made in Moris 2024.jpg

Gavin 
POONOOSAMY

MAURICIUS | Producent 
a komunikační stratég

Gavin je zvědavý občan světa, fascinovaný uměním a souvisejícím vývojem, tak jak se projevuje v civilních, soukromých a veřejných sférách, zapojený různými způsoby do různorodých iniciativ.

Hrdý zakladatel a generální ředitel MAMA JAZ - jedinečného měsíčního festivalu kreativní hudby a jazzu, který probíhá již od rok 2016 každý květen na Mauriciu. 

Šťastný podporovatel Czech Music Crossroads, Seoul Music Week & Indian Ocean Music Market.

Vladimír Potančok.png

Vladimír 
POTANČOK

SLOVENSKO | Hudební redaktor

Pracuje jako redaktor časopisu Slovenský národopis a je dlouholetým hudebním redaktorem relace Hudba sveta_FM. Vystudoval na katedře etnologie a kulturní antropologie Filozofické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě.

Je členem poroty World Music Chart Europe, od roku 2015 je spolupracovníkem World Music Festivalu Bratislava a platformy World Music from Slovakia.

Rich Potter.png

Rich 
POTTER

VELKÁ BRITÁNIE | Booking agent v Midnight Mango

Richarda Pottera budila matka každé ráno zpěvem a nenápadně mu vymývala mozek, aby si zamiloval hudbu. Jeho prvním zaměstnáním v hudebním průmyslu byla ve 22 letech práce regionálního PR asistenta pro umělce jako Muse, Garbage, Kylie Minogue nebo Björk, a kupodivu ho neodradilo, jak neoslnivé to bylo. 

Později, po třicítce, propadl Rich stage managementu, festivalovému bookingu a propagaci koncertů ve svém okolí, aby mohl vidět hrát větší umělce než jen místní. Po nečekaném rozhovoru s jednou kapelou, která prozradila, že nemá zabookované koncerty na festivalovou sezónu, Rich nabídl pomoc a během dvou let měl ve své nové agentuře Mojo Hobo seznam deseti umělců. V průběhu let si dal několik schůzek (a piv) s týmem agentury Midnight Mango, který mu během covidu nabídl práci. A v současné době Rich pro agenturu zastupuje širokou škálu umělců, včetně osmi, kteří koncertují po celém světě. 

Zajímavost: Rich žije v České republice, nicméně nechtějte po něm, aby předvedl své jazykové znalosti…

Olivier Rey.jpg

Olivier 
REY

FRANCIE | Ředitel festivalu Babel Music

Olivier je hudebník, který se už 20 let věnuje nejrůznějším hudebním projektům a více než 30 let se podílí na organizaci významných francouzských festivalů. Je ředitelem Babel Music XP, ekonomického a kulturního fóra pro současnou world music, které se koná ve francouzském Marseille. Tato akce, která je skutečným středomořským centrem world music, se koná každoročně v březnu a sdružuje celý hudební průmysl formou mezinárodního veletrhu, odborného networkingu a festivalu.

Emma Rycroft.jpg

Emma 
RYCROFT

VELKÁ BRITÁNIE | Asistentka redaktora v Songlines

Emma nastoupila do redakce časopisu Songlines v listopadu 2022, po absolvování Kings College v Londýně. Má ráda širokou škálu hudby — od Tichomoří až po Kanadu, ale nejsilnější vztah chová k hudbě Jihoafrické republiky, kde vyrůstala, a Irska, kde v současnosti žije.

Cross_Fabio Scopino.jpg

Fabio
SCOPINO

ITÁLIE | Zakladatel a CEO Italian World Beat

Fabio má více než 25 let zkušeností v oblasti rozvoje kulturních akcí a kulturní propagace na pozicích zakladatele hudebních klubů, uměleckého ředitele, event manažera, manažera kapel nebo booking agenta.

V současné době se zabývá řízením a rozvojem sítě italských hudebních profesionálů, kteří zastupují a propagují umělce, festivaly, veletrhy, agentury, kulturní sdružení a promotéry směrem do zahraničí, a to prostřednictvím aktivní účasti na významných hudebních veletrzích po celém světě a dalších příležitostech k networkingu v rámci globálního hudebního trhu.

Italian World Beat patří mezi zakládající členy globálního projektu "MusiConnect". Od roku 2021 je Italian World Beat organizátorem showcase festivalu a konference s názvem MusiConnect Italy.

Barry Stewart.jpg

Barry
STEWART

IRSKO/NĚMECKO | Senior booking agent v Midnight Mango

Barry je mezinárodně uznávaný booking agent, tour manažer, stage manažer a umělecký manažer. Pochází z irského Dublinu a od roku 2003 žije v Berlíně.

 

Barryho kariéra v hudebním průmyslu začala v roce 1990 v Dublinu. Řadu let se soustředil spíše na tour management a festivalový stage management, zatímco tour booking byl spíše jeho vedlejším projektem. V posledních deseti letech se začal intenzivně věnovat koncertnímu bookingu, i když stále s velkou radostí dělá tour management a stage management na festivalech. Je to totiž skvělý způsob, jak budovat vztahy s promotéry, umělci a publikem a jak udržovat kontakt s novým vývojem a trendy v oboru.

 

Do společnosti Midnight Mango nastoupil Barry v roce 2022 poté, co dlouhá léta pracoval samostatně. Jak dodává: „Jsem rád, že jsem se stal členem týmu MM, je to pro mě závan čerstvého vzduchu pracovat s tak podporující a dynamickou skupinou talentovaných lidí. Spoustu let jsem pracoval jako agent na volné noze, umělecký manažer, stage manager a tour manager, takže jsem měl možnost poznat tento byznys z mnoha stran. Příchod do MidnightMango mi dal příležitost rozšířit obzory a navázat nové vztahy v rámci oboru. I starý pes se může naučit novým kouskům! ;-) ... a tenhle pes se na účast na Czech Music Crossroads velmi těší“.

Rómulo Sanjurjo_new.jpg

Rómulo 
SANJURJO

ŠPANĚLSKO | Hudební producent a dramaturg, konzultant a tvůrce kulturních značek

Rómulo je ředitelem společnosti JAU, která se zabývá pořádáním a řízením kulturních akcí a projektů, zejména v oblasti hudebního průmyslu, dále je zakladatelem a partnerem společnosti DUBIDÁ, která se zabývá digitální distribucí hudby, generálním koordinátorem FOCUS GALICIA, odborné konference galicijské hudby, dramaturgem a producentem ESTRELLA GALICIA, výkonným producentem festivalu VANGAL s avantgardním programem začínajících umělců a také viceprezidentem GloMMnet — Global Music Market Network, sdružení profesionálních hudebních trhů a veletrhů po celém světě.

 

Dříve vedl SoL® The Music Network, SoL Madrid a SoL Buenos Aires; řídil také BAFIM — Buenos Aires International Music Fair (Argentina), byl výkonným producentem a dramaturgem veletrhu WOMEX v letech 2014, 2016 a 2023; řídil hudební kreativní laboratoře, jako je NEXO (Argentina/Skotsko) nebo CONECTA (Kostarika). Byl poradcem a producentem MICA — Argentine Cultural Industries Market, MICSUR — Southern Cultural Industries Market a MICATLANTICA — Atlantic Cultural Industries Market.

Dudu Sarr.jpg

Dudu
SARR

SENEGAL  | Mezinárodní manažer Youssoua N'Doura, zakladatel Dakar Music Expo (DMX)

Dudu Sarr je uznávaným odborníkem v oblasti hudebního průmyslu v Africe. Po 20 letech strávených v Londýně se vrátil do Dakaru, kde založil Dakar Music Expo - mezinárodní hudební veletrh, jehož třetí ročník se konal v únoru 2022. Dudu Sarr je mezinárodním manažerem Youssoua N'Doura a své zkušenosti věnuje rozvoji nových afrických talentů.

Veronika Vajda.jpg

Veronika
VAJDA

MAĎARSKO | Projektová manažerka, Hangvető

Veronika vystudovala etnomuzikologii se zaměřením na hudební kultury středovýchodní Evropy a jižního Kavkazu. Od svého nástupu do týmu Hangvető pracovala jako projektová manažerka na rozsáhlých mezinárodních projektech podporovaných programem Kreativní Evropa, jako jsou MOST — Most pro balkánskou hudbu, a UPBEAT — evropská showcase platforma pro world music.

 

Veronika byla také členkou produkčního týmu festivalu BALKAN:MOST ve Veszprému, Evropském hlavním městě kultury 2023. Společným posláním těchto projektů je podpora a budování pozice začínajících umělců na scéně world music a folku.

Veve_booking_cerno bile.jpeg

Veronika 
VALDOVÁ

ČESKO | Hudební agentka a manažerka

Veronika zastupuje české i zahraniční umělce různých hudebních žánrů jako booking agent. Je také road manager kapel. Léta byla uměleckou manažerkou.         

            

Ve své nabídce má přes třicet hudebních projektů. Například kapely Zooblasters, Trombenik, MoveBreakers, LuckySings, Le Čhavendar, Marcodose, Nikki Triiio, Yo Soy Indigo, Czardashians  a další. Ze zahraničních umělců zastupuje například izraelskou zpěvačku Naom Nani Vazana, slovinské duo Krajčan Brothers nebo italský čtrnáctičlenný street band Funkasin street band. Šest let zastupuje pánskou vokální skupinu Voices. V její nabídce najdete i mnohokrát oceněného beatboxera Tiny Beat nebo DJ a producenta MikkiM.          

            

Třináctým rokem pořádá multižánrový hudební festival Zámeček, jehož je hudebním dramaturgem a vedením. Je členem Music Managers Forum a  místopředsedkyní ve spolku RR z. s. Má  dlouholeté zkušenosti s pořádáním koncertů.            

Jako road manager funguje i v současnosti po České republice, občasně v Německu. Účastní se hudebních konferencí v České republice i v zahraničí. 

jarmila vlčková.jpg

Jarmila 
VLČKOVÁ

SLOVENSKO | Hudební promotérka

Jarmila působí od roku 2009 jako promotérka hudebních akcí v oblasti etnické hudby a world music. V roce 2011 založila Festival perkusí a v roce 2014 iniciovala platformu WORLD MUSIC FROM SLOVAKIA (WOMUSK), jejímž cílem je podporovat hudebníky slovenské world music a integrovat slovenskou hudbu do mezinárodní scény.

Od roku 2016 je Jarmila uměleckou ředitelkou World Music Festivalu v Bratislavě. Tento festival se snaží odhalovat globální kulturu od tradiční po moderní se zaměřením na world music, jazz a folklór.

bottom of page