top of page

BANDADRIATICA (IT)

Originální směsice jižanské a východoevropské energie

Skupina BandAdriatica pochází z jihu Itálie, konkrétně z Apulie, a originálně kombinuje kultury tři zemí, jejichž břehy omývá Středozemní moře - italskou, balkánskou a severoafrickou. To vše s uměleckou svobodou, která je pro jazzová uskupení jako je BandAdriatica typická.

Poslední album této osmičlenní kapely se silnou dechovou sekcí vyšlo v roce 2018 a jmenuje se "Odyssea". Tu pravou atmosféru hudby kapely BandAdriatica však z alba nepocítíte. Jejich energii, okouzlující směsici jazyků a divoké choreografie je potřeba zažít na vlastní kůži.

Z profesionálních úspěchů se BandAdriatica může chlubit výběrem na SIM Sao Paulo (BR), Babel Med (FR) či Fira Mediterrania de Manresa (ES). V minulých letech vystoupili na velkém množství mezinárodních festivalů jako například Zürcher Theater Spektakel (CH), Zomer van Antwerpen (BE), Vidor Fesztivál (HU), International Gipsy Festival (NL), Babel Sound Fesztivál (HU), Malta World Music Festival (MT), Festival MéditerranéO’ Confluences (FR) a dalších.

BANDADRIATICA VE ZKRATCE

CLAUDIO PRIMA - zpěv, harmonika
OVIDIO VENTUROSO - bicí
MORRIS PELLIZZARI - kytary, kamalè
GIUSEPPE SPEDICATO - baskytara
VINCENZO GRASSO - klarinet
GAETANO CARROZZO - trombón
ANDREA PERRONE - trubka
EMANUELE COLUCCIA - saxofon


bottom of page