top of page

HYSTERRAE (IT)

Společná tvorba čtveřice žen z různých etnických a hudebních kultur s producentem elektronické hudby

Čtyři ženy z různých etnických a hudebních kultur, čtyři uznávané umělkyně world music a jeden producent elektronické hudby. Hudební vlivy od Íránu po italskou Kampánii a Apulii. Hudba kapely Hysterrae čerpá elementy z každého zmíněného etnika a vytváří hypnotickou cestu, která vás pomocí uhrančivého zpěvu, tradičních perkusí a silných melodií uvede do hudebního transu plného ženské energie.

Debutové album "Hysterrae" (produkované italským labelem Linfa, distribuováno společností Absilone/Believe Music a podporováno společností NuovoImaie/Nuove Produzioni Discografiche) je pojmenováno stejně jako kapela, aby zdůraznilo původní koncept - "hyster" ve starověké řečtině znamená matčino lůno, v tomto případě lůno Země - "terrae" v latině. Tato hudba totiž překračuje hranice etnických skupin a nese silnou zprávu - je tu nový život, nové uvědomění si toho, že jsme všichni součástí jediné velké hostitelky Matky Země.

Úderné rytmy bicích a emotivní polyfonní hlasy se zde setkávají s prvky dubu a EDM a navozují atmosféru dávno zapomenutých rituálů. Tvorba Hysterrae je dokonalou ukázkou elektronické tribalizace současné hudby.

HYSTERRAE VE ZKRATCE

Cinzia Marzo - zpěv, flétna
Shadi Fathi - tradiční hudební nástroje íránské hudby tar, setar a daf
Irene Lungo - zpěv
Silvia Gallone - zpěv, rámové bubny, perkuse, brumle
Emanuele Flandoli - producent, zvukový inženýr a hudebník


bottom of page