top of page

KATTA (CZ)

Moderní a unikátní variace varhan pro 21. století

Varhanice a skladatelka Katta získala mezinárodní renomé ve světě klasické hudby jako varhanní virtuózka a cembalistka. Mezi varhaníky je ovšem výjimkou - komponuje vlastní originální skladby, ve kterých často využívá svůj hlas, otevírá nové zvukové světy a ukazuje, jak mohou znít varhany ve 21. století.

Její nahrávka „Veni Sancte Spiritus“ (Supraphon 2016) se setkala se všeobecně příznivým přijetím. Britský Gramophone si povšiml „překrásně řízné artikulace“, s níž Katta zpívá, a vyzdvihl „syrově oduševnělou intenzitu“ její hry. V roce 2018 Katta získala cenu klasické hudby “Classic Prague Awards” za svůj autorský projekt Vox Organi.

Katta miluje fúze a spolupráce s dalšími umělci. Spolupracovala například s extravagantním americkým varhaníkem Cameronem Carpenterem, britským houslistou Danielem Hopem, Davidem Kollerem nebo s Jurou Pavlicou & Hradišťanem. Loni v létě vystoupila na norském multižánrovém festivalu Olavsfest se svým projektem hned po zpěvačce Björk. Její autorské album, které vyšlo u berlínského vydavatelství Emika Records, teď představuje v rámci svého turné pod názvem "Vox Organi, hlas varhan na magických místech".

KATTA VE ZKRATCE

Katta - varhany


bottom of page