top of page

N'FALY KOUYATÉ (GIN)

Objevte afrotronix - elektroniku v symbióze s tradičními africkými nástroji

N'Faly Kouyaté je světově uznávaný griotský hudebník a multiinstrumentalista známý jako hlavní člen skupiny Afro Celt Sound System a jako "Jimi Hendrix kory!" Tento N'Falyho sólový projekt je pionýrem nového hudebního styl "afrotronix" - směsice polyfonie a elektronické hudby v symbióze s tradičními africkými nástroji. Electro-popový sound je zde doprovázen tradičními nástroji jako je právě kora, balafon nebo perkuse. Tyto nástroje Mandinského království přidávají k jeho hudbě tribalistický dotek.

Síla N'Falyho spočívá v rozmanitosti jeho tvorby a v jeho multiinstrumentalistickém talentu. Byl vychován velmi tradiční a přísnou guinejskou hudební výchovou, vzdělání získal na konzervatoři ve své druhé vlasti Belgii, kde se stal vynikajícím a váženým umělcem. Má za sebou spolupráce s umělci jako Peter Gabriel, William Kentridge, Phil Manzanera či Ray Phiri.

ve svých písních N'Faly Kouyaté zpívá o světové potřebě vody ("Free Water " s Tiken Jah Fakoly), o vlastnictví majetku ("Halala"), o radosti a obtížích lásky ("Maloya"), odsuzuje věčný problém utlačování slabých ("Premier Pas"), o bratrské lásce ("Bandambé") či o žárlivost ("Departure").

N'faly je aktuálně k dispozici pro booking ve Velké Británii a Evropě pro festivaly i koncerty v sálech.

N'FALY KOUYATÉ VE ZKRATCE

.


bottom of page