top of page

N'FAMADY KOUYATÉ (GIN)

Tradiční západoafrické Mandingue s moderními prvky jazzu, popu a funku

N'famady Kouyaté je mladý energický hudebník z Guineje (Conakry), který se v roce 2019 přestěhoval do Cardiffu ve Walesu. Je talentovaným multiinstrumentalistou, který během podzimu a zimy 2019/2020 ohromil publikum po celém Spojeném království a Irsku svými moderními interpretacemi tradičních západoafrických mandingovských písní a rytmů, když podporoval Gruffa Rhysa na turné k albu Pang!

V Británii vystupuje N'famady jak jako sólový umělec, ale i s kapelou, ve které jeho aranžmá spojují západní jazz, pop, indie a funkové vlivy s mandingovskými africkými prvky. Jeho primárním nástrojem je balafon - tradiční dřevěný xylofon, který západoafrická kultura považuje za posvátný. V kapele však můžete slyšet také klávesy, bicí, djembe, kytaru, basu, koru, bubny dunun, konga, saxofon, trubku či calabash. Nejen díky nim mají koncerty úžasnou energickou atmosféry a publikum je vždy okouzleno N'famadyho nakažlivým nadšením a radostí.

N'famady vydal své první EP v červenci 2021. Bylo nahráno v legendárních Rockfield Studios, s kapelou včetně hostů zahrnujících například Gruffa Rhysa (Super Furry Animals), Lisu Jên Brown (9Bach) či Klipha Scurlocka (The Flaming Lips). EP obsahuje mixy tradičních guinejských písní s novými velšskými texty hrané desetičlennou kapelou na moderní a tradičními nástroje.

N'FAMADY KOUYATÉ VE ZKRATCE

.
bottom of page