top of page
CROSSROADS22_webbackground_1920x1080.png

STROON (SK)

ČT 29/6/2023  21:30  Divadelní sál 

Experimentální elektronika s vibrafonem

Producent a multiinstrumentalista Dalibor Kocián aka Stroon skládá a hraje hudbu definovanou slovy zasněnost, kontemplace, konceptualita, modalita, rytmické algoritmy či minimalismus. Vedle kytary a klavíru je v jeho noise-experimentální elektronice zvýrazněné vizuální složkou hlavním nástrojem vibrafon. Své koncerty přizpůsobuje místu, času a posluchačům.

 

Spolupracuje s Cluster Ensemble, Longital nebo PPE. V poslední nahrávce Überhormones se věnuje úvaze o přenesení lidstva na vyšší úroveň syntézou lidských hormonů – na Lidstvo 2.0. Na sedmi příbězích s ním spolupracovala textařka Nykola Košnárová. Na pozadí hutných basových syntezátorů, dystopických perkusí a zvuku, který vzdáleně připomíná cembalo nebo preparovaný klavír, vystupuje pěvecký sbor jako element převzatý z chrámové hudby.

 

„Hudba je komprovizovaná – což znamená, že zahrnuje kompozici a improvizaci. Mojí snahou bylo propojení sborové hudby a současné elektroniky ve stylu, který neobsahuje standardní opakování motivů v rámci formy, i když minimalistickou repetitivnost jsem zachoval,“ vysvětlil svou koncepci Stroon.

STROON VE ZKRATCE

ČT 29/6/2023 21:30 
Společenský sál

  • Facebook
  • Instagram
  • Spotify
  • Youtube
bottom of page