top of page
Crossroads vyber 1-4.jpg

DELEGÁTI

Svou účast na Czech Music Crossroads zatím potvrdily více než 4 desítky odborníků z hudebního businessu z celého světa. Vystupující hudebníci tak budou mít možnost oslovit zkušené manažery, bookery, organizátory festivalů a publicisty. Někteří z nich také vystoupí v rámci konferenčního programu.

Imed Alibi.jpg

Imed
ALIBI

TUNISKO / FRANCIE | Hudebník a skladatel

Imed Alibi působí jako hudebník a skladatel. Jako vynikající perkusista kromě vlastních projektů v minulosti také doprovázel například Rachida Tahu nebo zpěvačku Emel Mathlouthi. Kromě toho má také zkušenosti z kulturního managementu a uměleckého vedení kulturních eventů. V minulosti působil jako umělecký ředitel Mezinárodního festivalu v Kartágu (2020/2021), Carthage Music Days (JMC) a Sousse International Percussion Festival. Dále byl členem odborných porot na festivalech Visa for Music v Maroku, Babel Music XP v Marseille nebo Arabesques v Montpellier.

Jako umělecký poradce spolupracoval 5 let s Le Silo v jižní Francii a v Německu s nadací Candid na projektu Alhan Libya. Jako odborník na problematiku libyjské hudby pracoval také v Maroku pro program UNESCO "Hudba a udržitelný rozvoj".

Díky všem těmto zkušenostem je Imed zkušený manager hudebního průmyslu, který procestoval více než 60 zemí a specializuje se na inovativní zakázky pro světové umělce, místní a mezinárodní partnerství s různými komunitami a strategický rozvoj. V roce 2021 byl ve Francii nominován na rytíře Řádu umění a literatury. Nyní je zodpovědný za hudební oddělení Atelier des artistes en exile v Paříži.

Xavier Barcelo_photo.jpg

Xavier 
BARCELÓ

ŠPANĚLSKO | Projektový manager

Xavier pochází z literárního a hudebního prostředí. Pracuje jako projektový manažer v Institutu d'Estudis Baleàrics, regionální vládní agentuře Baleárských ostrovů, která vyváží tamní kulturu mimo ostrovy. Jeho práce zahrnuje spolupráci s národními a mezinárodními partnery a showcase festivaly, aby je motivoval k zařazení umělců z Baleárských ostrovů do jejich programů. 

Kromě toho koordinuje a zpracovává dotace určené pro hudební sektor na ostrovech a poskytuje poradenství umělcům, kteří chtějí pozvednout svou kariéru na mezinárodní rozměr. Xavier je. Také supervizorem hudební sekce festivalu Fira B, který prezentujícího hudbu a performativní umění Baleárských ostrovů a šíří ho na showcase festivalech a kulturních eventech po celé Evropě.

photo jose.jpg

José 
DA SILVA

KAPVERDY | Producetnt, zakladatel festivalu Kriol Jazz Festival

Před více než 35 lety José poprvé objevil hlas Kapverdské zpěvačky Cesarie Evory, který ho ohromil. V roce 1988 pak produkoval její první album a založil nahrávací společnost Lusafrica, která se stala vlajkovou lodí v produkci africké hudby.

Zisky z alb Cesarie Evory José použil na financování dalších interpretů jako jsou Bau, Teofilo Chantre, Bonga, Lura nebo Tcheka. Společnost nahrála a vydala několik úspěšných alba, například Sally Nyolo (Kamerun), Patrick St Eloi (Guadeloupe), Meiway (Pobřeží slonoviny), Pierre Akendengue (Gabon), Oliver N'Goma (Gabon) a Boubacar Traoré (Mali).

 

Poté se José vydal do Brazílie a Kuby, kde podepsal smlouvy s několika skupinami, jako je Orquesta Aragon, Polo Montañez a Leyanis Lopez. Takto José dokázal rozvíjet svou nahrávací společnost, která má nyní více než dvě stě referencí a přes dva tisíce vydaných titulů.

V roce 2008 José založil vlastní festival Kriol Jazz Festival, který se rychle stal v západní Africe pojmem a v letech 2009 až 2011 byl součástí programu ACP. V roce 2013 produkoval ve spolupráci s WOMEXem hudební veletrh Atlantic Music Expo, do kterého se zapojilo několik zemí z pobřeží Atlantského oceánu. Dále José také působil jako poradce pro Universal Music v Africe a Sony Music v Pobřeží slonoviny. V září 2016 se stal prezidentem společnosti Sony Music Entertainment Ivory Coast.

1. Lynn Dewitte - Jabjah Prod-2315.jpg

Lynn 
DEWITTE

BELGIE | Program manager

v Brussels Jazz Weekend 

Lynn Dewitte je programovou manažerkou každoročního festivalu oslavujícího jazz ve všech jeho formách Brussels Jazz Weekend. Je také součástí týmu, který stojí za platformou Brussels Jazz Alert, která dává šanci zatím nezviditelněným belgickým talentům.

 

V hudebním průmyslu pracuje již několik let jako manažerka, bookerka, organizátorka eventů a koordinátorka labelů. V roce 2020 založila svou agenturu "Lynn Dewitte, Booking & Management", která podporuje a propaguje belgické a mezinárodní umělce. Je také zakládající členkou nové Fédération des Bookers et Managers Uni·e·s (FBMU) zastupující tato povolání na belgické úrovni.

Michal Hajduk.jpeg

Michał 
HAJDUK

POLSKO | Hudební kutáror, NOSPR jazz programmer

Michał působí v hudebním průmyslu od roku 2001. Začínal jako nezávislý booker/promotér koncertů. Díky tomu získal zkušenosti také jako hudební kurátor v Centru současného umění ve Varšavě, nezávislý manažer hudebních sálů, manažer turné a manažer kapel, hudební dramaturg pro festivaly a přispěvatel do nezávislých nahrávacích společností.

 

Od roku 2008 pracoval v Institutu Adama Mickiewicze, státní kulturní instituci propagující polskou kulturu po celém světě. Jako kurátor alternativní a jazzové hudby vytvořil a vyvinul strategii pro alternativní hudební sektor, spoluorganizoval na řadě akcí a konferencí v Polsku a po celém světě pod značkou „Don’t Panic! Jsme z Polska“.

Od roku 2019 spolupracuje jako hudební dramaturg se Symfonickým orchestrem Polského národního rozhlasu v Katovicích.

Svenja Mahlstede Foto.jpg

Svenja
MAHLSTEDE

NĚMECKO | Sync Licensing Manager v Universal Music Publishing 

Svenja Mahlstede je manažerkou v Universal Music Publishing - druhém největším hudebním vydavatelství na světě. Katalog UMPG obsahuje více než tři miliony písní a má zastoupení ve více než 30 zemích.

 

Jako Sync Licensing Manager Svenja zajišťuje hudbu především pro reklamní kampaně. Spolupracuje se značkami jako Ferrero, Mercedes, Porsche a Vodafone a také s hudebními supervizory po celé Evropě. "Mým úkolem je dělat naše autory i značky šťastnými tím, že poskytujeme příležitosti oběma stranám a propojujeme tak hudební a reklamní průmysl."

Marton Naray.jpg

Márton 
NÁRAY

MAĎARSKO/ČESKO | Vedoucí SoundCzech

Márton pracuje v kreativním a kulturním sektoru již více než 20 let. Během této doby měl možnost prozkoumat hudební průmysl ze všech úhlů - jako manažer obchodu s deskami, festivalový dramaturg (Sziget Festival, Babel Sound, Evropský den hudby, festival OZORA, Západní Balkán, Akvarium Klub – Budapešť a další), booking agent, projektový manažer pro vládní agenturu pro export hudby (Export hudby v Maďarsku a České republice), městský programový manažer, organizátor konferencí (regiON, SoundQuest, Overhead, Nouvelle Prague, ReConnect – Brno), promotér klubu, tour manager, hudebník, rozhlasový moderátor a samozřejmě jako hudební závislák. Od roku 2017 působí Márton jako vedoucí české hudební exportní kanceláře SoundCzech.

Martyna van Nieuwland.jpg

Martyna van
NIEUWLAND

NIZOZEMÍ | Umělecká ředitelka Music Meeting Festivalu 

Martyna je od roku 2022 uměleckou ředitelkou festivalu Music Meeting v nizozemském Nijmegenu. Specializuje se na kurátorství interdisciplinárních a sociálních projektů v rámci mezinárodních programů (jedním z nich je i platforma UPBEAT je jedním z nich). Byla členkou týmu, který organizoval WOMEX 2017 v Katovicích a členkou představenstva Europe Jazz Network (2018-2021).

Martin-Noga-web.jpg

Martin
NOGA

SLOVENSKO | Ředitel festivalu, promotér a hudebník

Martin Noga je promotér, organizátor koncertů a festivalů a hudebník (skupina Balkansambel). Má vynikající přehled o slovenské scéně world music a celkově o slovenském kulturnímu prostředí. Martin je ředitel festivalu Hudba sveta Žilina.

Sasa-Pastorkova.png

Saša
PASTORKOVÁ

SLOVENSKO | Zakladatelka Spectaculum production

Saša pochází z Banské Štiavnice a je zakladatelkou nezávislé hudební organizace Spectaculum production, jejímž prostřednictvím realizuje většinu svých kulturních aktivit. Spectaculum pořádá mezinárodní hudební festivaly Zvuk for Štiavnica, Zvuk for Modra, Slovenské Alternatívne Leto, produkčně a dramaturgicky se podílí na One Day Jazz Festivalu a World Music Festivalu v Bratislavě.

 

Ve volném čase se Saša věnuje hudební publicistice a spolupracuje s etablovanými slovenskými médii. Také se podílí na hudební dramaturgii a produkci klubu Bombura v Brezně a Art Café v Banské Štiavnici. Jako hudební manažer spolupracuje se slovenskými i zahraničními hudebníky zejména z jazzové, world music a klasické scény. Věnuje se také vzdělávacím aktivitám v oblasti hudby v projektu „Hudba dělá člověka“ a v rámci Letní Školy Hudby na Oravě, kterou spoluorganizuje.

 

Momentálně se Saša v pozici slovenského partnera podílí na organizaci festivalu JAZZFESTBRNO a na druhý ročník Central European Jazz Showcase v Divadle Husa na provázku v Brně.

Fabiola Guerrero_photo.jpeg

Fabiola
PAZMIÑO

EKVÁDOR | Koordinátorka Sucre National Theatre v Quitu

Fabiola je odpovědná za produkci festivalů, jako je Ecuador Jazz, the International Festival of Sacred Music a the Quito Festival of the Performing Arts. Vedla ekvádorskou produkci oper a muzikálů, jako je "Kouzelná flétna" a "West Side Story". Vybírá akademický obsah pro konferenci Isla Viva Galápagos Music Conference, poradkyní v International Market of the Musical Industry of Ecuador, spoluzakladatelkou kulturní agentury HiloNegro, která se snaží posilovat hudební produkci, producentkou v Plan Arteria, aktivním členem mezinárodních sítí jako je ADIMI, Frente Musical Ecuador a SateliteLAT, které zviditelňují práci žen v hudebním průmyslu v Latinské Americe.

GP (c) MAMA JAZ 2017.png

Gavin
POONOOSAMY

MAURICIUS | Producent 
a komunikační stratég

Gavin aktuálně působí na Mauriciu, miluje umění a s ním související aktivity v občanské, soukromé i veřejné sféře. Proto se různými způsoby zapojuje do iniciativ, jejichž jádrem je zaprvé snaha stimulovat uměleckou produkci a související činnosti, zadruhé vytvářet aktivní platformy/prostory pro umělecké vyjádření, zatřetí rozvíjet a diverzifikovat publikum rozličných uměleckých forem. Dále se snaží prohlubovat dopad umění na společenský rozvoj a přispívat ke konstruktivním kulturním nebo obecným politikám nebo státním rozhodnutím ovlivňujícím legislativní rámce a pracovní podmínky umělců a kompetencí v rámci sektoru profesionálního umění. Mimoto se také angažuje ve vytváření sítí místního a mezinárodního uměleckého sektoru.

FR-Foto.jpg

Franki
RADEN

Od roku 2011 organizuje umělecké a kulturní akce po celé Indonésii i v zahraničí, jako například Indonesian Music Expo (IMEX) a Toraja Int'l Fesival (TIF). Je také aktivním hudebníkem a vystupuje s INO - 45členným Indonéským národním orchestrem, který založil v roce 2010. V současné době zastává pozici konzultanta pro kulturu na nově založené Indonéské mezinárodní islámské univerzitě (UIII) v Jakartě.

 

Franki vystudoval etnomuzikologii s vedlejší specializací na performativní umění a studia jihovýchodní Asie na University of Wisconsin-Madison. Je držitelem řady uměleckých a výzkumných ocenění od prestižních institucí jako je Ford Foundation (USA), Social Science Research Council (USA) a Ministerstvo kultury, sportu a cestovního ruchu Korejské republiky. Získal také nejprestižnější ocenění CITRA za nejlepší filmovou hudbu za snímky "November 1828" (1978) a "Nagabonar" (1986) na Indonéském filmovém festivalu (FFI). Od roku 1975 působí jako hudební a kulturní kritik a publikuje články o umění a kultuře v prestižních encyklopediích a knihách. V letech 2003-2005 byl odborným asistentem v Programu kulturních studií výtvarného umění, York University, Toronto. V letech 2006-2007 vyučoval předmět Vizuální a múzická umění na Katedře humanitních věd, University of Toronto. V letech 2007-2008 byl hostujícím vědeckým pracovníkem na Katedře studií jihovýchodní Asie, National University of Singapur.

BALI | Hudební a kulturní kritik, organizátor kulturních eventů

Thibaud Rolland.jpg

Thibaud
ROLLAND

FRANCIE | Ředitel Nancy Jazz Pulsations

Thibaud Rolland začal svou kariéru v hudebním sektoru před 14 lety jako festivalový manažer v Remeši a booking agent v Lyonu (Yuma Productions) a Marseille (Limitrophe Productions).  Nyní je manažerem francouzského nu-jazzového umělce Leona Phala a generálním a uměleckým ředitelem Nancy Jazz Pulsations, který v roce 2023 oslaví své 50. výročí.

Během dvou týdnů tento festival navštíví více než 100 000 diváků a zhlédne zde více než 150 představení. Festival je otevřen všem hudebním stylům, od jazzu přes elektronickou hudbu, po pop, reggae, metal, rock, world music, indie, francouzské písně a další. Od roku 1973 se na festivalu představili headlineři jako Ray Charles, Daft Punk, Miles Davis, Sharon Jones, Nina Simone, Marcus Miller, Calypso Rose, Laurent Garnier, Metronomie, Woodkid, Ben Harper, Muse, Run DMC, Texas, IAM, Alain Bashung, Tiken Jah Fakoly, Raul Midon, Seu Jorge, Gilberto Gil, Selah Sue, Avishai Cohen, Lucky Peterson, Melody Gardot, Stacey Kent, Bernard Lavilliers a další.

Maarten Van Rousselt photo.jpg

Maarten van
ROUSSELT

BELGIE  | Koordinátor umělecké sekce ve Flagey

Je koordinátorem uměleckého oddělení ve Flagey, což je bruselské kulturní centrum zaměřené na hudbu a film. Je také jazzovým promotérem a zakladatelem a uměleckým ředitelem Brussels Jazz Festival, který existuje od roku 2015.

 

Flagey se nachází v bývalém rozhlasovém a televizním domě v Belgii a zaměřuje se na hudbu a film. V hudebním programu prezentuje především jazz, vážnou hudbu, world music a soudobou hudbu. Co se týká filmu, spolupracují především s Belgickým královským filmovým archivem.

Maria Theessink0155_2019TF.jpg

Maria
THEESSINK

DÁNSKO | Umělecká ředitelka Tønder Festivalu

Maria Theessink je uměleckou ředitelkou festivalu Tønder v Dánsku, který patří k nejrespektovanějším evropským akcím zaměřeným na tradiční i moderní country, folk a bluegrass. Vedle domácích a evropských umělců pravidelně uvádí největší hvězdy americké a kanadské scény. V roce 2024 oslaví své 50. výročí. Probíhá poslední srpnový víkend a od roku 1974 je čistě neziskový.

Araceli Tzigane.jpeg

Araceli
TZIGANE

ŠPANĚLSKO | Ředitelka Mapamundi Música, hudební publicistka

Araceli Tzigane je kulturní podnikatelka, jejíž cesta kombinuje práci ve specializovaných médiích, produkci a booking v oblasti world music.

 

V roce 2001 začala pracovat v psaných médiích a v roce 2002 v rozhlase. Od té doby se věnuje šíření hudby v různých médiích. Od roku 2007 řídí Mapamundi Músicaagenturu pro kulturní management, která se věnuje propagaci, distribuci a produkci živých vystoupení world music a rozvoji kulturních a uměleckých projektů souvisejících s lidovou hudbou španělsky hovořících národů.

 

Mapamundi Música je zakládajícím členem Evropské folkové sítě, jejímž členem je Araceli od října 2020. V roce 2006 se připojila k Juanu Antoniu Vázquezovi v rozhlasovém pořadu Mundofonías, který je v současné době světovým lídrem v oblasti world music ve španělštině a je vysílán v 17 zemích Evropy a Ameriky. Je také zakládající členkou Transglobal World Music Chart, která produkuje měsíční a roční žebříčky alb a výroční festivalové ceny. Díky svým dlouholetým zkušenostem je Araceli častým přednášejícím na festivalech a konferencích v oblasti world music, zdrojů a dovedností pro kariéru hudebníků.

Antonis Zouganelis.jpg

Antonis
ZOUGANELIS

ŘECKO | Umělecký ředitel festivalu AthensJazz, ředitel konference Athens Music Week 

Antonis Zouganelis je uměleckým ředitelem AthensJazz, ředitelem konference Athens Music Week a velkým obdivovatelem britské jazzové scény. V současné době je také hudebním a eventovým konzultantem iniciativy Technopolis – město Atény a majitelem hudební poradenské agentury TheCluster.

 

Antonis vyrůstal v Nikaii v Pireu a studoval na American College of Greece. V hudebním průmyslu se pohybuje více než 20 let a vystřídal zde mnoho pozic jako například umělecký ředitel, manažer, booker, eventový a festivalový produkční, kreativec, marketingový manažer či poradce v různorodých hudebních projektech a podnicích. Považuje se proto za typického zástupce všestranné generace X a jeho dream job je provozování kempu na pláži

DÁLE SE ZÚČASTNÍ TITO DELEGÁTI:

Cedric DAVID (FR)

Thorsten BEDNARZ (DE)

Catarina Pauli CALDAS (DE)

Olaf FURNISS (UK/Skotsko)

Xavier BARCELÓ (ES)

Dudu SARR (SN)

Bogdan BENIGAR (SI)

Gianluca GIUSTI (IT)

Piotr PUCYLO (PL)

bottom of page