top of page
Crossroads vyber 1-4.jpg

DELEGÁTI

Svou účast na Czech Music Crossroads zatím potvrdily více než 4 desítky odborníků z hudebního businessu z celého světa. Vystupující hudebníci tak budou mít možnost oslovit zkušené manažery, bookery, organizátory festivalů a publicisty. Někteří z nich také vystoupí v rámci konferenčního programu.

Imed Alibi.jpg

Imed
ALIBI

TUNISKO / FRANCIE | Hudebník a skladatel

Imed Alibi působí jako hudebník a skladatel. Jako vynikající perkusista kromě vlastních projektů v minulosti také doprovázel například Rachida Tahu nebo zpěvačku Emel Mathlouthi. Kromě toho má také zkušenosti z kulturního managementu a uměleckého vedení kulturních eventů. V minulosti působil jako umělecký ředitel Mezinárodního festivalu v Kartágu (2020/2021), Carthage Music Days (JMC) a Sousse International Percussion Festival. Dále byl členem odborných porot na festivalech Visa for Music v Maroku, Babel Music XP v Marseille nebo Arabesques v Montpellier.

Jako umělecký poradce spolupracoval 5 let s Le Silo v jižní Francii a v Německu s nadací Candid na projektu Alhan Libya. Jako odborník na problematiku libyjské hudby pracoval také v Maroku pro program UNESCO "Hudba a udržitelný rozvoj".

Díky všem těmto zkušenostem je Imed zkušený manager hudebního průmyslu, který procestoval více než 60 zemí a specializuje se na inovativní zakázky pro světové umělce, místní a mezinárodní partnerství s různými komunitami a strategický rozvoj. V roce 2021 byl ve Francii nominován na rytíře Řádu umění a literatury. Nyní je zodpovědný za hudební oddělení Atelier des artistes en exile v Paříži.

Baasch.jpg

BAASCH

POLSKO | Producent, skladatel a vokalista

Baasch je jedním z nejoriginálnějších umělců na polské elektronické hudební scéně. Je známý svými perfektně komponovanými, zapamatovatelnými skladbami, chytlavými temnými melodiemi, provokativními texty a fascinujícími vokály. Komponuje také filmovou, divadelní a reklamní hudbu.

Baasch vydal tři alba vlastní tvorby a dvě alba remixů, na kterých hostují největší hvězdy polské hudební scény. Vystupoval také jako předskokan hudebníků jako Tricky, Sega Bodega a Bloodgroup či na festivalech Open'er, Meskie Granie, Orange, Tauron, Audioriver, Fest Festival a další. Objevil se také na mnoha pódiích v Evropě včetně Maďarska, Německa, České republiky, Norska, Islandu, Francie, Rumunska a dokonce i Číny. Je také držitelem ocenění Fryderyk ("polská hudební cena Grammy") za nejlepší elektronické album roku.

Baasch se již několik let aktivně angažuje v oblasti reklamy. Zkomponoval hudbu pro kampaně známých značek jako je Vogue, Reserved či Zortrax. Zároveň se pyšní účastí na kampaních se sociální tematikou jako jsou spoty o pomoci uprchlíkům z války na Ukrajině.

Xavier Barcelo_photo.jpg

Xavier 
BARCELÓ

ŠPANĚLSKO | Projektový manager, hudební koordinátor v Fira B

Xavier pochází z literárního a hudebního prostředí. Pracuje jako projektový manažer v Institutu d'Estudis Baleàrics, regionální vládní agentuře Baleárských ostrovů, která vyváží tamní kulturu mimo ostrovy. Jeho práce zahrnuje spolupráci s národními a mezinárodními partnery a showcase festivaly, aby je motivoval k zařazení umělců z Baleárských ostrovů do jejich programů. 

Kromě toho koordinuje a zpracovává dotace určené pro hudební sektor na ostrovech a poskytuje poradenství umělcům, kteří chtějí pozvednout svou kariéru na mezinárodní rozměr. Xavier je. Také supervizorem hudební sekce festivalu Fira B, který prezentujícího hudbu a performativní umění Baleárských ostrovů a šíří ho na showcase festivalech a kulturních eventech po celé Evropě.

Barna Eszter 1024x1024 (1).jpg

Eszter 
BARNA

MAĎARSKO | Project Manager V MOST

Eszter pracuje jako projektová manažerka v mezinárodním týmu společnosti Hangvető, kde má hlavní roli v koordinaci umělecké části projektu MOST - Komplexní strategie pro rozvoj balkánské světové hudební scény, a je také zapojena do projektu společnosti UPBEAT, který se zaměřuje na prezentaci umělců.

 

Po absolvování studia sociologie a hudebního managementu se věnovala především koordinaci projektů v neziskovém sektoru, kde získala zkušenosti s realizací a koordinací projektů mobility Erasmus. Nicméně nemohla odolat své největší vášni: hudbě.

Thorsten Bednarz.jpg

Thorsten 
BEDNARZ

NĚMECKO | Hudební publicista, Deutschlandradio Kultur

Vášnivý sběratel hudebních nahrávek převážně afrických rytmů moderující pořad na německém národním rozhlasu Deutschlandradio Kultur.

Bogdan Benigar.jpeg

Bogdan 
BENIGAR

SLOVINSKO | Ředitel sekce jazzu a world music v Cankarjev dom, ředitel Jazz festival Ljubljana a umělecký ředitel festivalu Druga godba

Člen správní rady EFWMF (European Forum of Worldwide Music Festivals) v letech 1996 - 1998 a 2004 - 2008 a člen správní rady EJN (Europe Jazz Network) v letech 2012-2018. Vedoucí European Jazz Conference v Lublani v roce 2017. Člen poroty Womex v roce 2006 a poroty Jazzahead v letech 2011 a 2015. V roce 2018 obdržel cenu EJN za odvážnou hudební dramaturgii.

 

Absolvoval právnickou fakultu v Lublani.

Sebastian Buccioni PORTRAIT.jpg

Sebastian 
BUCCIONI

ESTONSKO/KANADA | Ředitel Estonian Music Week, projektový manažer Music Estonia

Sebastian Buccioni je uměleckým a výkonným ředitelem estonské hudební události Estonian Music Week (EMW) v Torontu a projektovým manažerem v organizaci Music Estonia (ME) v Tallinnu. Navzdory výzvám způsobeným pandemií, Buccioni v roce 2020 úspěšně zorganizoval první online ročník Estonian Music Week. V roce 2021 následovala první hybridní verze hudebního festivalu, který spojil vystupující na dvou scénách vzdálených 6700 km v reálném čase pomocí live streamu.

 

Buccioni přistupuje k hudební dramaturgii kolaborativním způsobem, takže často spolupracuje s komunitními skupinami, které mu poskytují zajímavý a nový hudební obsah. Díky EMW se Buccioni stává také důležitým článkem v dovozu a vývozu hudby mezi Kanadou a Estonskem.

 

Jako projektový manažer v Music Estonia je Buccioni z velké části zodpovědný za portfolio mezinárodních konferencí a výstav (včetně WOMEX, Reeperbahn a Jazzahead!). Jeho práce zahrnuje organizaci delegací a akcí, výzkum trhu a poradenství umělcům.

 

Čyři roky působil v radě divadla Toronto Operetta Theatre, včetně 1,5 roku jako prezident. Během své hudební kariéry působil jako hráč na Hammond a klávesista s Julian Taylor Band, Out of Towners a Chameleon Project. Jeho skladatelská činnost mu vynesla granty od organizace FACTOR a Canada Council for the Arts. Buccioni má bakalářský titul v oboru hudby z York University a postgraduální diplom v uměleckém managementu z Queen’s.

Catarina Pauli Caldas.png

Catarina Pauli
CALDAS

NĚMECKO | Mezinárodní agentka

Catarina Pauli Caldas už od útlého věku trávila svůj volný čas brigádami na jazzových festivalech a objevováním vlastního hudebního talentu, který postupně rozvíjela během studia hudební vědy a event managementu. Po začátcích kariéry v oblasti art managementu v posledních letech spravuje mezinárodní bookingové oddělení v agentuře Handshake Booking. Díky navazování spolupráce s festivaly a kulturními centry po celém světě rozšiřováním portfolio této berlínské agentury a upevňuje její pozici na mezinárodní scéně. Během své práce vždy hledá synergii mezi umělcem a profesionálem a rozvíjí jejich partnerství .

Agentura Handshake Booking byla založena před více než 10 lety. Její kontakty zahrnují známé koncertní sály, kulturní centra a festivaly a prezentuje umělce jako jsou Mayra Andrade, Theo Croker nebo Marina Satti. Agentura si rychle vydobyla své místo ve světě jazzu a world music a brzy se pustila také do prezentace umělců z žánru pop/rock a klasické hudby.

Nabil Canaan foto.jpg

Nabil
CANAAN

LIBANON | Zakladatel Station Beirut

Nabil je spoluzakladatelem a ředitelem umělecké platformy Station Beirut a producentem mezinárodních projektů. Po dřívější kariéře v marketingu a technologiích se před dvaceti lety dal na dráhu kreativního průmyslu jako kulturní agent v žurnalistice, filmu a umění.

Nabil se narodil v Bejrútu a dětství prožil v Lagosu. Poté se přestěhoval do Ženevy, kde studoval a začínal svoji kariéru. Později absolvoval magisterský program v žurnalistice a filmu na NYU, pracoval jako multimediální novinář pro New York Times, provozoval filmové produkční studio v Ženevě a působil jako poradce v projektech rozvoje odvětví OSN v západní Africe a na Blízkém východě.

V roce 2013 Nabil založil Station v přepracované dřevěné továrně v Bejrútu, aby uskutečnil svou vizi umění a kultury pro sociální transformaci. Station programuje současné výtvarné a živé umění ze regionu Swana se zaměřením na projekty sociální praxe. Od prvních přehlídek hrdosti v regionu po významné výstavy jako Yalla Dada, Station se snaží inspirovat kritické myšlení a občanskou angažovanost prostřednictvím svých kulturních akcí. V roce 2022 Station spustil SHURUQ MUSIC, svou hlavní platformu pro podporu talentu, posílení hudebního ekosystému a zvýšení viditelnosti hudebních produkcí ze Swany do celého světa. Shuruq nabízí rozvoj umělců, produkci obsahu, marketing a rezervační služby v oblasti hudby. Přestože Libanon od roku 2019 prochází řadou akutních krizí (masové pouliční protesty, přerušení kvůli covidu, hospodářský kolaps, výbuch bejrútského přístavu, politická nestabilita), Station Beirut pokračuje ve své činnosti a Shuruq Music poskytuje neocenitelnou podporu místní hudební komunitě v těchto obtížných časech.

Nabil je také členem správní rady Cabaret Voltaire ve Zurichu, členem uměleckého výboru Bienále současné arabské fotografie v Paříži a zakládajícím členem nadace Leila Alaoui v Marrákeši. Pravidelně se účastní uměleckých a hudebních fór, spolupracuje s partnerskými organizacemi v regionu a vyvíjí mezinárodní projekty s institucemi jako Institut du Monde Arabe v Paříži, Music Ally v Londýně a FIFDH v Ženevě. Zasedal také v porotách festivalu Visa For Music (Maroko) a Fête de la Musique (Libanon).

photo jose.jpg

José 
DA SILVA

KAPVERDY | Producetnt, zakladatel festivalu Kriol Jazz Festival

Před více než 35 lety José poprvé objevil hlas Kapverdské zpěvačky Cesarie Evory, který ho ohromil. V roce 1988 pak produkoval její první album a založil nahrávací společnost Lusafrica, která se stala vlajkovou lodí v produkci africké hudby.

Zisky z alb Cesarie Evory José použil na financování dalších interpretů jako jsou Bau, Teofilo Chantre, Bonga, Lura nebo Tcheka. Společnost nahrála a vydala několik úspěšných alba, například Sally Nyolo (Kamerun), Patrick St Eloi (Guadeloupe), Meiway (Pobřeží slonoviny), Pierre Akendengue (Gabon), Oliver N'Goma (Gabon) a Boubacar Traoré (Mali).

 

Poté se José vydal do Brazílie a Kuby, kde podepsal smlouvy s několika skupinami, jako je Orquesta Aragon, Polo Montañez a Leyanis Lopez. Takto José dokázal rozvíjet svou nahrávací společnost, která má nyní více než dvě stě referencí a přes dva tisíce vydaných titulů.

V roce 2008 José založil vlastní festival Kriol Jazz Festival, který se rychle stal v západní Africe pojmem a v letech 2009 až 2011 byl součástí programu ACP. V roce 2013 produkoval ve spolupráci s WOMEXem hudební veletrh Atlantic Music Expo, do kterého se zapojilo několik zemí z pobřeží Atlantského oceánu. Dále José také působil jako poradce pro Universal Music v Africe a Sony Music v Pobřeží slonoviny. V září 2016 se stal prezidentem společnosti Sony Music Entertainment Ivory Coast.

CEDRIC panel.jpeg

Cedric 
DAVID

KOLUMBIE/FRANCIE | Zakladatel AFROPICKS, jeden z ředitelů HIGHHILLPROD, manažer a konzultant

Jako Francouz a zároveň Kolumbiec je Cedric klíčovou osobností růstu a úspěchu kolumbijské hudby během posledních 2 desetiletí.

Je mezinárodním hudebním expertem, zapojeným do různých projektů spojených s afro kulturou a hudbou jižních zemí. Rád hledá mosty mezi americkým a africkým kontinentem s ohledem na environmentální udržitelnost při koncertních turné a kulturních eventech. Je zakladatelem agentury AFROPICKS - latinskoamerické bookingové a koncertní agentury zaměřené na černošskou hudbu Afriky, Karibiku a Ameriky a také je jedním z ředitelům HIGHHILLPROD.

1. Lynn Dewitte - Jabjah Prod-2315.jpg

Lynn 
DEW
ITTE

BELGIE | Program manager

v Brussels Jazz Weekend 

Lynn Dewitte je programovou manažerkou každoročního festivalu oslavujícího jazz ve všech jeho formách Brussels Jazz Weekend. Je také součástí týmu, který stojí za platformou Brussels Jazz Alert, která dává šanci zatím nezviditelněným belgickým talentům.

 

V hudebním průmyslu pracuje již několik let jako manažerka, bookerka, organizátorka eventů a koordinátorka labelů. V roce 2020 založila svou agenturu "Lynn Dewitte, Booking & Management", která podporuje a propaguje belgické a mezinárodní umělce. Je také zakládající členkou nové Fédération des Bookers et Managers Uni·e·s (FBMU) zastupující tato povolání na belgické úrovni.

Gianluca Giusti.jpg

Gianluca
GIUSTI

ITÁLIE | Manažer hudebního exportu v Ater Foundation - Emilia-Romagna Music Commission

Zabývá se hudbou z různých úhlů pohledu - jako hudebník, producent a agent.

 

Snaží se aplikovat humanistický přístup. Hodnoty sdílení, kultury a pokroku vnímá jako středobod své práce v hudebním průmyslu.

Michal Hajduk.jpeg

Michał 
HAJDUK

POLSKO | Hudební kutáror, NOSPR jazz programmer

Michał působí v hudebním průmyslu od roku 2001. Začínal jako nezávislý booker/promotér koncertů. Díky tomu získal zkušenosti také jako hudební kurátor v Centru současného umění ve Varšavě, nezávislý manažer hudebních sálů, manažer turné a manažer kapel, hudební dramaturg pro festivaly a přispěvatel do nezávislých nahrávacích společností.

 

Od roku 2008 pracoval v Institutu Adama Mickiewicze, státní kulturní instituci propagující polskou kulturu po celém světě. Jako kurátor alternativní a jazzové hudby vytvořil a vyvinul strategii pro alternativní hudební sektor, spoluorganizoval na řadě akcí a konferencí v Polsku a po celém světě pod značkou „Don’t Panic! Jsme z Polska“.

Od roku 2019 spolupracuje jako hudební dramaturg se Symfonickým orchestrem Polského národního rozhlasu v Katovicích.

Neus Lopez.tif

Neus
LOPEZ

ŠPANĚLSKO/NĚMECKO | Head of Export at Initiative Musik 

Neus López je vedoucí oddělení exportu v německé organizaci Initiative Musik, která podporuje produkci rockové, popové a jazzové hudby.

Hlavními cíli Initiative Musik je podpora mladých hudebních talentů, integrace hudebníků s imigrantským původem, šíření německé hudby na zahraničních trzích a podpora hudebních scén, které významně přispívají k udržování kulturní rozmanitosti v Německu. Initiative Musik podporuje hudebníky i hudební společnosti při distribuci jejich repertoáru v zahraničí například prostřednictvím grantů na financování vystoupení na mezinárodních showcase festivalech, prostřednictvím financování vydávání desek u zahraničních vydavatelů nebo speciálními projekty na mezinárodních eventech hudebního průmyslu. Initiative Musik zastupuje Německo v mezinárodních sítích, jako je European Talent Exchange Programme (ETEP) a European Music Exporters Exchange (EMEE).

foto_Petra Ludvíková.jpg

Petra 
LUDVÍKOVÁ

ČESKO | Koncertní promotérka, dramaturgyně, hudební manažerka

Od roku 2006 spolupracuje s pražským Palácem Akropolis, kde se významnou měrou podílí na hudební dramaturgii. Mimo jiné koordinuje i činnosti spojené s členstvím Akropole v mezinárodní klubové platformě Liveurope, která vznikla na podporu začínajících evropských hudebníků. 

Je zakladatelkou pořadatelské agentury 8PM promotion, pod jejíž hlavičkou pořádá například koncertní sérii Femme Fatale, zaměřenou na premiérové koncerty zahraničních hudebnic v Praze. Má zkušenosti s hudebním managementem několika úspěšných kapel, 6 let pracovala s hudebnicí Never Sol.

 Od roku 1996 je součástí Djského týmu kultovního Rádia 1. 

 V roce 2002 stála u zrodu Stanice O (později TV Óčko) kde v prvních letech pracovala jako editorka žánrových pořadů + moderovala vlastní pořad Frisbee o elektronické scéně.

Marton Naray.jpg

Márton 
NÁRAY

MAĎARSKO/ČESKO | Vedoucí SoundCzech

Márton pracuje v kreativním a kulturním sektoru již více než 20 let. Během této doby měl možnost prozkoumat hudební průmysl ze všech úhlů - jako manažer obchodu s deskami, festivalový dramaturg (Sziget Festival, Babel Sound, Evropský den hudby, festival OZORA, Západní Balkán, Akvarium Klub – Budapešť a další), booking agent, projektový manažer pro vládní agenturu pro export hudby (Export hudby v Maďarsku a České republice), městský programový manažer, organizátor konferencí (regiON, SoundQuest, Overhead, Nouvelle Prague, ReConnect – Brno), promotér klubu, tour manager, hudebník, rozhlasový moderátor a samozřejmě jako hudební závislák. Od roku 2017 působí Márton jako vedoucí české hudební exportní kanceláře SoundCzech.

Martyna van Nieuwland.jpg

Martyna van
NIEUWLAND

NIZOZEMÍ | Umělecká ředitelka Music Meeting Festivalu 

Martyna je od roku 2022 uměleckou ředitelkou festivalu Music Meeting v nizozemském Nijmegenu. Specializuje se na kurátorství interdisciplinárních a sociálních projektů v rámci mezinárodních programů (jedním z nich je i platforma UPBEAT je jedním z nich). Byla členkou týmu, který organizoval WOMEX 2017 v Katovicích a členkou představenstva Europe Jazz Network (2018-2021).

Svenja Mahlstede Foto.jpg

Svenja
MAHLSTEDE

NĚMECKO | Sync Licensing Manager v Universal Music Publishing 

Svenja Mahlstede je manažerkou v Universal Music Publishing - druhém největším hudebním vydavatelství na světě. Katalog UMPG obsahuje více než tři miliony písní a má zastoupení ve více než 30 zemích.

 

Jako Sync Licensing Manager Svenja zajišťuje hudbu především pro reklamní kampaně. Spolupracuje se značkami jako Ferrero, Mercedes, Porsche a Vodafone a také s hudebními supervizory po celé Evropě. "Mým úkolem je dělat naše autory i značky šťastnými tím, že poskytujeme příležitosti oběma stranám a propojujeme tak hudební a reklamní průmysl."

foto małe.JPG

Agnieszka 
MATECKA

POLSKO | ACKiM UMCS Chatka Żaka

Anieszka je zástupkyní Akademického centra pro kulturu a média na Univerzitě Marie Curie-Skłodowské v Lublinu, koordinátorkou Mezinárodního festivalu lidové hudby "Mikolajki Folkowe", který se koná každý druhý víkend v prosinci od roku 1991; redaktorkou časopisu Folk Magazine - magazín vydávané ACKiM UMCS Chatka Żaka po více než 20 let a manažerkou polského lidového souboru St. Nicholas Orchestra.

Martin-Noga-web.jpg

Martin
NOGA

SLOVENSKO | Ředitel festivalu, promotér a hudebník

Martin Noga je promotér, organizátor koncertů a festivalů a hudebník (skupina Balkansambel). Má vynikající přehled o slovenské scéně world music a celkově o slovenském kulturnímu prostředí. Martin je ředitel festivalu Hudba sveta Žilina.

Fabiola Guerrero_photo.jpeg

Fabiola
PAZMIÑO

EKVÁDOR | Koordinátorka Sucre National Theatre v Quitu

Fabiola je odpovědná za produkci festivalů, jako je Ecuador Jazz, the International Festival of Sacred Music a the Quito Festival of the Performing Arts. Vedla ekvádorskou produkci oper a muzikálů, jako je "Kouzelná flétna" a "West Side Story". Vybírá akademický obsah pro konferenci Isla Viva Galápagos Music Conference, poradkyní v International Market of the Musical Industry of Ecuador, spoluzakladatelkou kulturní agentury HiloNegro, která se snaží posilovat hudební produkci, producentkou v Plan Arteria, aktivním členem mezinárodních sítí jako je ADIMI, Frente Musical Ecuador a SateliteLAT, které zviditelňují práci žen v hudebním průmyslu v Latinské Americe.

GP (c) MAMA JAZ 2017.png

Gavin
POONOOSAMY

MAURICIUS | Producent 
a komunikační stratég

Gavin aktuálně působí na Mauriciu, miluje umění a s ním související aktivity v občanské, soukromé i veřejné sféře. Proto se různými způsoby zapojuje do iniciativ, jejichž jádrem je zaprvé snaha stimulovat uměleckou produkci a související činnosti, zadruhé vytvářet aktivní platformy/prostory pro umělecké vyjádření, zatřetí rozvíjet a diverzifikovat publikum rozličných uměleckých forem. Dále se snaží prohlubovat dopad umění na společenský rozvoj a přispívat ke konstruktivním kulturním nebo obecným politikám nebo státním rozhodnutím ovlivňujícím legislativní rámce a pracovní podmínky umělců a kompetencí v rámci sektoru profesionálního umění. Mimoto se také angažuje ve vytváření sítí místního a mezinárodního uměleckého sektoru.

Piotr Pucylo by Iwona Wojdowska.jpg

Piotr
PUCYLO

POLSKO  | Programový a umělecký ředitel GLOBALTICA World Cultures festival

Piotr Pucylo je profesionál v hudebním průmyslu s více než 20 lety zkušeností jako producent, booker, koordinátor projektů, marketér a novinář. V roce 2005 spoluzaložil festival světových kultur GLOBALTICA - nyní jeden z největších a nejlepších festivalů world music v Polsku, kde působí jako programový a umělecký ředitel. Piotr, který je také grafickým designérem, v této prezentaci kombinuje své zkušenosti z obou oblastí - hudební i grafické.

FR-Foto.jpg

Franki
RADEN

BALI | Hudební a kulturní kritik, organizátor kulturních eventů

Od roku 2011 organizuje umělecké a kulturní akce po celé Indonésii i v zahraničí, jako například Indonesian Music Expo (IMEX) a Toraja Int'l Fesival (TIF). Je také aktivním hudebníkem a vystupuje s INO - 45členným Indonéským národním orchestrem, který založil v roce 2010. V současné době zastává pozici konzultanta pro kulturu na nově založené Indonéské mezinárodní islámské univerzitě (UIII) v Jakartě.

 

Franki vystudoval etnomuzikologii s vedlejší specializací na performativní umění a studia jihovýchodní Asie na University of Wisconsin-Madison. Je držitelem řady uměleckých a výzkumných ocenění od prestižních institucí jako je Ford Foundation (USA), Social Science Research Council (USA) a Ministerstvo kultury, sportu a cestovního ruchu Korejské republiky. Získal také nejprestižnější ocenění CITRA za nejlepší filmovou hudbu za snímky "November 1828" (1978) a "Nagabonar" (1986) na Indonéském filmovém festivalu (FFI). Od roku 1975 působí jako hudební a kulturní kritik a publikuje články o umění a kultuře v prestižních encyklopediích a knihách. V letech 2003-2005 byl odborným asistentem v Programu kulturních studií výtvarného umění, York University, Toronto. V letech 2006-2007 vyučoval předmět Vizuální a múzická umění na Katedře humanitních věd, University of Toronto. V letech 2007-2008 byl hostujícím vědeckým pracovníkem na Katedře studií jihovýchodní Asie, National University of Singapur.

Maarten Van Rousselt photo.jpg

Maarten van
ROUSSELT

BELGIE  | Koordinátor umělecké sekce ve Flagey

Je koordinátorem uměleckého oddělení ve Flagey, což je bruselské kulturní centrum zaměřené na hudbu a film. Je také jazzovým promotérem a zakladatelem a uměleckým ředitelem Brussels Jazz Festival, který existuje od roku 2015.

 

Flagey se nachází v bývalém rozhlasovém a televizním domě v Belgii a zaměřuje se na hudbu a film. V hudebním programu prezentuje především jazz, vážnou hudbu, world music a soudobou hudbu. Co se týká filmu, spolupracují především s Belgickým královským filmovým archivem.

Dudu Sarr.jpg

Dudu
SARR

SENEGAL  | Mezinárodní manažer Youssoua N'Doura, zakladatel Dakar Music Expo (DMX)

Dudu Sarr je uznávaným odborníkem v oblasti hudebního průmyslu v Africe. Po 20 letech strávených v Londýně se vrátil do Dakaru, kde založil Dakar Music Expo - mezinárodní hudební veletrh, jehož třetí ročník se konal v únoru 2022. Dudu Sarr je mezinárodním manažerem Youssoua N'Doura a své zkušenosti věnuje rozvoji nových afrických talentů.

Milan Tesař.png

Milan
TESAŘ

ČESKO | Hudební ředitel rádia Proglas, šéf expertního panelu World Music Charts Europe

Milan Tesař pracuje od roku 1995 jako hudební ředitel v rádiu Proglas v Brně. Během té doby připravil několik tisíc rozhovorů s hudebníky a dalších rozhlasových pořadů o lidové, jazzové, světové, blues a alternativní hudbě. Píše o hudbě pro různé časopisy a noviny. Spolupracuje s Českým rozhlasem (stanice Český rozhlas Jazz). Pracoval také pro Českou televizi.

Mnoho let působí jako člen porot různých hudebních soutěží. Je šéfem sekce Folk a Jazz v rámci českých cen Anděl.

Je členem expertního panelu World Music Charts Europe. A od roku 2020 je šéfem tohoto panelu.

Maria Theessink0155_2019TF.jpg

Maria
THEESSINK

DÁNSKO | Umělecká ředitelka Tønder Festivalu

Maria Theessink je uměleckou ředitelkou festivalu Tønder v Dánsku, který patří k nejrespektovanějším evropským akcím zaměřeným na tradiční i moderní country, folk a bluegrass. Vedle domácích a evropských umělců pravidelně uvádí největší hvězdy americké a kanadské scény. V roce 2024 oslaví své 50. výročí. Probíhá poslední srpnový víkend a od roku 1974 je čistě neziskový.

Araceli Tzigane.jpeg

Araceli
TZIGANE

ŠPANĚLSKO | Ředitelka Mapamundi Música, hudební publicistka

Araceli Tzigane je kulturní podnikatelka, jejíž cesta kombinuje práci ve specializovaných médiích, produkci a booking v oblasti world music.

 

V roce 2001 začala pracovat v psaných médiích a v roce 2002 v rozhlase. Od té doby se věnuje šíření hudby v různých médiích. Od roku 2007 řídí Mapamundi Músicaagenturu pro kulturní management, která se věnuje propagaci, distribuci a produkci živých vystoupení world music a rozvoji kulturních a uměleckých projektů souvisejících s lidovou hudbou španělsky hovořících národů.

 

Mapamundi Música je zakládajícím členem Evropské folkové sítě, jejímž členem je Araceli od října 2020. V roce 2006 se připojila k Juanu Antoniu Vázquezovi v rozhlasovém pořadu Mundofonías, který je v současné době světovým lídrem v oblasti world music ve španělštině a je vysílán v 17 zemích Evropy a Ameriky. Je také zakládající členkou Transglobal World Music Chart, která produkuje měsíční a roční žebříčky alb a výroční festivalové ceny. Díky svým dlouholetým zkušenostem je Araceli častým přednášejícím na festivalech a konferencích v oblasti world music, zdrojů a dovedností pro kariéru hudebníků.

Vajda-Veronika-Hangveto.jpg

Veronika
VAJDA

MAĎARSKO | Project manager v Hangvető

Veronika dokončila studium na konzervatoři jako houslistka se zaměřením na lidovou hudbu z Maďarska a Rumunska a absolvovala jako odbornice na hudební kulturu a etnomuzikoložka se zvláštním zájmem o hudební kultury středovýchodní a jihovýchodní Evropy.

Od svého připojení k týmu Hangvető jako projektová manažerka se zapojila do rozsáhlých mezinárodních projektů, včetně MOST - Most pro balkánskou hudbu a UPBEAT - Evropská platforma pro prezentaci světové hudby, platformního projektu s cílem podporovat nové umělce prostřednictvím podpory evropských přehlídkových festivalů. Veronika je také členkou týmu za BALKAN:MOST Festival, showcase a konferenčního setkání věnovaného balkánské světové hudební scéně.

Jon Walsh.jpg

Jonathan
WALSH

VELKÁ BRITÁNIE | CEO v Kambe Events

Před více než 2 lety Jonathan spoluzaložil v Británii festival Shambala. Jedná se o několikrát oceněný nezávislý festival, který je uznávaný za výrazný posun v oblasti udržitelnosti kulturní eventů a podporování nově vznikajících talentů. Jonathan je výkonným ředitelem a členem představenstva společnosti Kambe Events Ltd, která pořádá tento festival a další kulturní akce a projekty. Jako CEO se každodenně zaměřuje na realizaci celkové strategie, mise, vize a hodnoty Kambe.

Jonathan se v průběhu let angažoval v mnoha neziskových organizacích a podnicích. Mezi aktuální partnery společnosti Kambe patří podnik vyrábějící nádobí z nerezové oceli (RAW bottles) či aplikace zaměřená na nezávislé kulturní události s etickým zpracováním dat Boma.

Jonathan má bohaté zkušenosti v oblasti hudby a eventů. Byl klíčovou postavou mnoha úspěšných start-upů, je zkušeným koordinátorem akcí, promotérem, bookerem a své mládí strávil prodejem vinylů v úspěšném nezávislém obchodě, který založil na konci 90. let.

Několik let žil a pracoval v Tanzanii, kde se věnoval projektům neziskových organizací zaměřených na podporu environmentální výchovy a rozvoje. V současné době zasedá v představenstvu Association of Independent Festival (AIF) ve Velké Británii, byl zakládajícím správcem Ecolibrium, je členem řídící skupiny Vision 2025 a je správcem dobročinného fondu Kelmarsh Windfarm Community Benefit, kde žije a kde se koná festival Shambala.

Antonis Zouganelis.jpg

Antonis
ZOUGANELIS

ŘECKO | Umělecký ředitel festivalu AthensJazz, ředitel konference Athens Music Week 

Antonis Zouganelis je uměleckým ředitelem AthensJazz, ředitelem konference Athens Music Week a velkým obdivovatelem britské jazzové scény. V současné době je také hudebním a eventovým konzultantem iniciativy Technopolis – město Atény a majitelem hudební poradenské agentury TheCluster.

 

Antonis vyrůstal v Nikaii v Pireu a studoval na American College of Greece. V hudebním průmyslu se pohybuje více než 20 let a vystřídal zde mnoho pozic jako například umělecký ředitel, manažer, booker, eventový a festivalový produkční, kreativec, marketingový manažer či poradce v různorodých hudebních projektech a podnicích. Považuje se proto za typického zástupce všestranné generace X a jeho dream job je provozování kempu na pláži

bottom of page